Māja ar mansardu: īpatnības un priekšrocības

Mansards lieliski atsvaidzina mājas arhitektonisko tēlu un palielina dzīvojamo platību. Māja ar mansarda interjeru ir praktiskas ārpilsētas privātmājas paraugs. Šajā rakstā mēs centīsimies noskaidrot mansarda popularitātes iemeslus, kā arī mansarda telpu priekšrocības un trūkumus.

Mansarda interjers


Mansards un gaisma

Mansards ir dzīvojamā platība, kas ir ierīkota zem jumta. Liekot lietā zināšanas, jūs varēsiet pārvērst mansardu par vienu no gaišākajām un omulīgākajām telpām mājā. No mansarda logiem pavērsies burvīgs skats uz apkārtni un māju piepildīs dabīgais apgaismojums. Mansarda logi ļaus arī lieliski izvēdināt telpas.

Unikāls interjers

Mansards ir kā radīts, lai tajā izveidotu neatkārtojamu interjeru – jums tikai jāizlemj, ko jūs vēlaties izvietot šajā telpā. Piemēram, šeit jūs varat ierīkot palīgtelpu, mājas kinozāli vai biljarda istabu. Vietas zem jumta slīpuma ir ideāli piemērotas mēbeļu vai grāmatu plauktu novietošanai. Pateicoties mansarda distancētībai no pārējām telpām, tā kļūs par vienu no klusākajām un intīmākajām vietām jūsu mājoklī.

Nianses

Lai uzturētu istabā optimālu temperatūru un pasargātu to no kondensāta veidošanās, mansardā ir jāierīko ventilācijas sistēma, kā arī hidroizolācija un siltumizolācija.

Mansarda trūkumi

Izmaksas. Dārgo mansarda logu, kā arī siltumizolācijas un skaņas izolācijas dēļ, izbūvējot mansarda stāvu, jūs nevarēsiet ietaupīt uz celtniecības materiālu rēķina. Mansarda labiekārtošanas kopējās izmaksas var atbilst pilnvērtīga otrā stāva izbūves izmaksām.

Troksnis lietus vai krusas laikā. Lai izvairītos no ārējiem trokšņiem, būs nepieciešama papildu skaņas izolācija.